Balsamowanie zwłok

Usługa balsamacji dostępna w Szczecinie

Zakład Pogrzebowy Herra, jako jedyny w Szczecinie, prowadzi usługę balsamowania ciała. Jest ona często zamawiana kiedy rodzina zmarłego decyduje się na pogrzeb z otwartą trumną. Dzięki specjalnej konserwacji ciała zmarły wygląda bardzo naturalnie, nie ma też obawy o względy sanitarne czy wrażenia estetyczne. Balsamacja umożliwia również wystawienie zwłok na widok publiczny w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej. Często jest też zabiegiem koniecznym w przypadku transportowania zwłok na duże odległości.

Pracownik naszej Firmy posiada odpowiednie kwalifikcje i uprawnienia w zakresie konserwowania zwłok, a posiada stosowne dyplomy oraz zdał egzaminy pozwalające wykonywać ten zawód we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Usługa balsamacji jest dostępna zawsze w przypadku pogrzebu tradycyjnego z trumną, a jej koszt nie jest zbyt wysoki.

balsamowanie zwlok

Balsamowanie kiedyś i dziś

Balsamowanie ciał zmarłych sięga czasów starożytnego Egiptu, gdzie miała ona charakter religijny. Ciała faraonów konserwowano za pomocą naturalnych substancji by mogły być one wystawione na widok publiczny. Również w historii nowożytnej stosuje się balsamację w przypadku pogrzebów sławnych ludzi jak np. Jan Paweł II.

Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu do naczyń krwionośnych specjalnych płynów konserwujących oraz koloryzujących. Zabalsamowane ciało jest wysterylizowane oraz pozbawione bakterii gnilnych, znikają zasinienia, skóra ma naturalny kolor, a zmarły wygląda "jakby zasnął". W przypadku pogrzebu z otwartą trumną warto zdecydować się na usługę balsamacji.