Kremacje i Pogrzeby z Urną

Pogrzeby kremacyjne w Szczecinie

Kremacje zwłok ostatnio stają się coraz bardziej popularne nie tylko w naszym kraju. Warto zaznaczyć, że spopielanie zwłok stanowi jeden z najstarszych obrzędów pogrzebowych znanych już w systemach wierzeń pierwotnych. Kościół katolicki już jakiś czas temu uznał tą formę pochówku. Mówi o tym Kanon 1176 § 3 Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r. Wśród wyznawców innych religii zdania na ten temat są podzielone.

Wszystkie kremacje jakie przeprowadza nasza Firma spełniają restrykcyjne normy etyczne i prawne. Cechuje nas szczególne poszanowanie dobrego imienia chowanej osoby.

pogrzeby kremacyjne

Przebieg procesu kremacji:

  • Odprawiona zostaje ceremonia pożegnania zmarłego przez rodzinę lub grupę znajomych.
  • Trumna z osobą zmarłą zostaje poddana działaniu temperatury 1200 stopni Celsjusza na czas około 90 minut.
  • Po skończonej kremacji, urnę z prochami zmarłej osoby, przekazuje się w ręce rodziny. Wystawiany jest protokół kremacji.
  • Na sam koniec, urnę należy pochować w wyznaczonym do tego miejscu na cmentarzu. Może ona zostać złożona w grobie tradycyjnym, urnowym (ziemnym lub murowanym) albo w kolumbariach (specjalnych niszach ściennych).

Wykonujemy kremacje zgodnie z normami

Pochówek z urną może być przeprowadzony w obrządku katolickim lub też świeckim. Salon Pogrzebowy Herra oferuje szeroki wybór urn, ze zdobieniami religijnymi lub bez. Zajmujemy się załatwianiem formalności związanych z kremacją i pogrzebem prochów w urnie. Cała ceremonia takiego pogrzebu zostanie zrealizowana z godnością oraz poszanowaniem zmarłej osoby i jej bliskich.